O nas,

materiałach i technologii

CLT House

Jesteśmy dynamicznym zespołem pracowników, którzy mają wieloletnie doświadczenie w budowie drewnianych budynków zarówno w Czechach, jak i za granicą. W każdej chwili i bez żadnych przeszkód możesz kontaktować się z każdym z naszych pracowników i możesz być pewien, że odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i prośby przed podpisaniem umowy na budowę, a także po przekazaniu robót i podczas użytkowania konstrukcji. Dzięki wiedzy i doświadczeniu budowlanemu oraz takiemu podejściu do klientów mamy zaszczyt być jednym z niewielu certyfikowanych partnerów systemu NOVATOP.

Jesteśmy w stanie zrealizować konstrukcję na podstawie dokumentacji projektowej. Możemy dostarczyć dokumentację dotyczącą pozwoleń na budowę dla dowolnej wielkości, w tym konstrukcję, statykę i dokumentację wykonawczą. Zakres naszych działań na placu budowy jest zawsze określony przez wymagania klienta i uzgodniony z nim. Na życzenie klienta oprócz samej konstrukcji drewnianej możliwe jest dostarczenie kompletnej konstrukcji dachu lub przegrody budowlanej, a jeśli pozwalają na to nasze możliwości, jesteśmy w stanie dostarczyć również konstrukcję „pod klucz”.

Od opracowania do realizacji

Procedura wykonania

Dzięki silnemu zapleczu biura konstrukcyjno-projektowego możemy elastycznie i szybko tworzyć rozwiązania do realizacji Twojej konstrukcji. Nie czekamy długich tygodni lub miesięcy, aby znaleźć inżyniera budowlanego lub projektanta dla Twojej konstrukcji.

Następnie produkowane są zaprojektowane dla Państwa panele NOVATOP, a my przystąpimy do montażu budynku. Nasi pracownicy działają na rynku od kilku lat i wykonali setki ukończonych budynków rodzinnych, komercyjnych lub publicznych.

Zwracamy uwagę na przestrzeganie harmonogramu budowy i uzgodnionych terminów. Możemy je zachować dokładnie dzięki precyzyjnemu projektowi budynku w projekcie, dokładności w produkcji systemu budowlanego NOVATOP i doświadczeniu zespołów montażowych na budynku.

„Panele z litego drewna sprawiają, że wnętrza budynków są piękne“

„Panele z litego drewna sprawiają, że wnętrza budynków są piękne“

Materiał i technologia

Do budowy używamy głównie systemu NOVATOP, który składa się z klejonych warstwowo litych paneli drewnianych CLT (cross laminated timber – drewno klejone poprzecznie) występujących jako elementy ścienne, sufitowe lub dachowe. System Novatop – panele CLT można łączyć z materiałami budowlanymi i technologiami (np. izolacją z wełny mineralnej lub drzewnej, konstrukcją szkieletową, konstrukcją murowaną itp.).

„Precyzyjne i szybkie budowanie z pięknem drewna“

Szybki i wysokiej jakości system, który wprowadza drewno do wnętrza

Zaletą projektową systemu budowlanego NOVATOP jest to, że np. konstrukcja stropu jest już przygotowana do produkcji, w tym belki drewniane, izolacja i panele okładzinowe. Na placu budowy elementy te są następnie umieszczane na konstrukcji w ciągu kilku minut. To znacznie skraca czas instalacji i pozwala uniknąć nieprzewidzianych sytuacji podczas budowy.

Elementy sufitowe NOVATOP umożliwiają tworzenie dużych rozpiętości w konstrukcjach, które są praktycznie nieosiągalne w klasycznych rozwiązaniach belkowych, zapewniając w ten sposób otwartą i lekką przestrzeń całego budynku.
Zaletą estetyczną systemu budowlanego NOVATOP jest to, że panele CLT można oglądać od wewnątrz i cieszyć się pięknymi fakturami drewna na dużych powierzchniach ścian.

Jak działa NOVATOP?

W poniższym filmie zobaczysz wszystkie części konstrukcji budynku, które razem tworzą system NOVATOP oraz ich możliwości i zastosowania.

Z przyjemnością omówimy z Tobą Twój projekt!